ECOmade Festival w listopadzie w Łodzi

Organizatorem tej imprezy jest Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, a tematyka obejmuje modę i wyposażenie wnętrz.

Idea festiwalu zrodziła się przede wszystkim w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa współczesnej aglomeracji, której idealnym przykładem jest Łódź. Organizatorzy pragną uświadomić obywatelom, że poprzez proekologiczne podejście do świata sami stają się projektantami otoczenia, w którym żyją.

EcoMade Festival to święto ekologicznej mody i designu. To projekt, który stanowi wstęp do rozmowy, wymiany myśli i doświadczeń, a jednocześnie forma kampanii informacyjno-promocyjnej, której celem jest kształtowanie postaw jak najmniej ingerujących w równowagę w przyrodzie.

ecomade-festival

Pomysłodawcy stawiają sobie za cel wspieranie działań związanych z recyklingiem w sztuce współczesnej. Uczestnicy festiwalu od najlepszych specjalistów z dziedziny ekologicznej mody i designu dowiedzą się, że starym przedmiotom można nadać drugie życie, a wszystko to małym kosztem i w trosce o środowisko.

Program wydarzenia obejmuje wystawy, międzynarodowy konkurs, pokazy ekologicznej mody, seminaria oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie EcoMade Festival.