Festiwal Tkanin Concordia Design

W dniach od 14 do 16 listopada w siedzibie Concordia Design w stolicy Wielkopolski będzie miało miejsce pierwsze wydarzenie dla tych, w których pracy i życiu tkaniny odgrywają dużą rolę – Festiwal Tkanin.

Organizatorką wydarzenia jest Małgorzata Bernady, która zaprosiła do Poznania ekspertów od tkanin. Swoimi doświadczeniami w tym temacie podzielą się: Aleksandra Gaca – projektantka tkanin, dr Dorota Taranek z Instytutu Architektury Tekstyliów, która wystawia ręcznie malowane jedwabie i żakardy swojego autorstwa w galeriach w Polsce i za granicą. Na Festiwalu Tkanin nie zabraknie także przedstawicieli producentów tkanin z całego świata.

Festiwal ma przyciągnąć nie tylko osoby, które pracują z tkaninami na co dzień, ale także jej użytkowników, dlatego też wydarzenie wejdzie także w przestrzeń miejską. Tematem tegorocznego Festiwalu są Konteksty – organizatorzy zwrócą uwagę na różne miejsca i sytuacje, w których towarzyszy nam tkanina. Nie zabraknie paneli dyskusyjnych, spotkań z ekspertami, wystaw, ale także warsztatów o charakterze artystycznym.

Źródło/Fot.: Concordia Design