Znamy zwycięzcę konkursu make me! 2014

Chociaż na konkurs make me! zostały zgłoszone meble i dodatki do wnętrz, główną nagrodę otrzymał projekt związany z ozdabianiem tkanin, skóry. I to przy pomocy czegoś, co normalnie nie jest wykorzystywane i po prostu się marnuje.

W ramach Łódź Design Festival odbyła się także kolejna edycja konkursu make me! Jej zwycięzcą i zdobywcą głównej nagrody w wysokości 20 tys. zł (ufundowanej przez mecenasa głównego konkursu, Ceramikę Paradyż) zostali Essi Johanna Glomb i Rasa Weber ze studia Blond & Bieber za projekt Algaemy.

Wykorzystuje on potencjał estetyczny mikroglonów. Algaemy to analogowa drukarka do tekstyliów, produkująca własny pigment, który rośnie niezwykle szybko. „Biodynamiczna paleta kolorów” tekstyliów „Algaemy” zmienia się pod wpływem słońca, np. z zieleni w błękit lub z bladego różu w intensywną czerwień. Glony stają się po prostu pigmentem do tworzenia nadruków na tekstyliach.

algaemy

Nagrodę Interprint, którą wręczył prezes firmy, otrzymał projekt Marzeny KrupyStick. To regał, oparty na konstrukcji słupkowej, składający się z półek klinujących się na czterech drewnianych zwężających się schodkowo nogach. Może to być zarówno regał, jak i przegroda dzieląca przestrzeń.

stick

Swoje wyróżnienia miały szanse przyznać także wybrane media. F5 i Design Alive nagrodziły projekt Liliany Krzyckiej i Rafała Pieszki Dziupla. Dom&Wnętze oraz M jak Mieszkanie przyznały wyróżnienia Patyczakom Jana Godlewskiego.

dziupla

 

Patyczaki

Źródło: lodzdesign.com