Półki w stylu skandynawskim

Są takie rzeczy we wnętrzach, w których zakochujemy się bardziej z każdym spojrzeniem. Półki, o których będzie ten wpis, widziałam na Instagramie dziesiątki razy. W końcu mam takie także u siebie w mieszkaniu. To efekt wytrwałych poszukiwań i nadal pewne niedowierzanie, że udało się je kupić.

Do Pinteresta wciąż robię przymiarki, za to Instagrama używam na co dzień. I właśnie tam, obserwując strony związane z urządzaniem wnętrz, trafiłam na kilka ciekawych profili marek specjalizujących się w skandynawskim wzornictwie, głównie dla najmłodszych. I w całym morzu przesłodkich, pastelowych dodatków i charakterystycznych dla tego stylu dodatków przewijają się bardzo charakterystyczne półki. Wsporniki z metalowych prętów, a na tym półeczki, które można zawieszać w dowolnej konfiguracji. Kolorystyka wsporników? Jasne, że najczęściej biała, ale czasem także czarna. Innych kolorów jak na lekarstwo.

Wybrałam 10 zdjęć z Instagrama, na których doskonale widać, jak różnorodnie można te półki zaaranżować we wnętrzu. Ich zaleta? Uniwersalność, bo doskonale wpisują się w styl skandynawski, ale także nowoczesny, loftowy. Do tego można dopasować odległości między półkami do przedmiotów, które chce się na półkach postawić. Można także tworzyć z elementów konstrukcje poziome, pionowe, z półkami biegnącymi naprzemiennie, a nie zawsze w jednej linii. I co rzadkie, półki w stylu skandynawskim wspaniale komponują się z tak modnym teraz wzornictwem w stylu vintage, czyli polskimi i zagranicznymi meblami z lat 50., 60., 70.

Kolejność zdjęć jest przypadkowa – to żaden ranking. Komentarze zostawiam Wam. Mnie te półki posłużyły na książki i też się przy okazji pochwalę, co wyszło. Ubolewam tylko, że u nas nie ma jeszcze w sprzedaży takich wysokich wsporników, są maksymalnie na trzy półki.

 

This beautiful kids room belongs to @bloggaibagis and our bear paperbag is doing the peekaboo 😊

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tellkiddo (@tellkiddo)

Finally the sun found its way into the house #rainysummerinsweden Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tellkiddo (@tellkiddo)

This string shelf is so inspiring. From @mollyandtea

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tellkiddo (@tellkiddo)

Willie’s playroom Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marie (@willieandmillie)

Let’s travel to the moon 🌔 Willieandmillie website opening soon!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marie (@willieandmillie)

Maybe you can’t see it but I redecorated the shelf. Tap for details Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Marie (@willieandmillie)

My boy’s space 🎶

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ingrid (@ingridpall)