Top 10 – ładne i mądre prezenty dla dzieci, czyli design dla najmłodszych

Jeśli hołdujecie zasadzie, że gust dziecka trzeba wyrabiać od najmłodszych lat, to zapewne w pokojach waszych pociech znajdują się zabawki i elementy wyposażenia także inne niż te sygnowane przez największe światowe marki. Poniżej kilka subiektywnych propozycji prezentów tańszych i droższych, stworzonych przez twórców i marki bardziej i mniej znane, polskie i zagraniczne. Po prostu design dla dzieci.

Na pierwszy ogień jedna z moich ulubionych marek, czyli Omm Design i jej absolutnie przecudowne matrioszki. To jedna z odsłon, a dla dzieci są jeszcze choćby nietłukące talerzyki, metalowe puszki ze zwierzakami…

matrioszki

Mukaki And Friends

Jeśli wolicie coś miękkiego, to z pewnością zakochacie się w Bambakach, które nadają się nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Wciąż pojawiają się w nowych odsłonach i chciałoby się mieć je wszystkie. To skromna próbka możliwości projektantki:

Bambak

Bambaks.com

Inna polska marka oferuje coś ciekawego na ścianę. Spośród propozycji kojarzących się bardziej z kuchnią na któryś targach designu wpadły mi w oko ich plakaty z nocnym niebem. Nie dość, że są niezwykle ładne, to jeszcze mają walor edukacyjny. Występują w wersji polskiej i angielskiej. Sama chyba się skuszę na ich zakup.

Follygraph_1

Follygraph_2

Follygraph

A to już jedna z moich ulubionych projektantek – Pani Pieska i jedna z jej przykładowych ręcznie szytych lalek z króliczymi uszami. Gdy tylko nowa partia pojawia się na profilu na Facebooku, rozchodzą się w kilka minut, czasem sekund. Także nie udało mi się takiej kupić wtedy, kiedy jej potrzebowałam, teraz potencjalna adresatka woli Monster High. 😉 Ale lalki nadal mi się podobają, a ta poniżej dostępna jest w Lamala.

pani pieska

Lamala

A to już zabawka absolutnie kultowa. Ikona designu wśród zabawek, czyli małpka Kay’a Bojesena. Małpka wykonana z drewna tekowego i limbowego. Cena może wydać się wygórowana, jednak to zabawka i element dekoracji wnętrz na lata czy na pokolenia.

malpka

Design For Home

A to już szerzej znana marka, czyli Lego, jednak inaczej. Tym razem nie klocki, ale ciekawy element wyposażenia wnętrz, który może służyć za pojemnik nie tylko na klocki. Głowy występują w kilku odsłonach, rozmiarach. Fani stylu skandynawskiego zapewne sięgną po biało-czarną.

lego-pojemnik-glowa-mala_11420

Maskotkowo

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć memory. Znalazłam wyjątkowo ładną i taką, która pomoże pokazać dziecku odmienność i nauczyć je tolerancji. Klocki wykonano z drewna i pomalowano nietoksycznymi farbami.

checked-blue-bandanas

Studio Hoho

Memory to nie zabawka do pokochania, ale spokojnie można to powiedzieć o ręcznie szytych lalkach MIMA Design. Poniżej zdjęcie pięknej Tatanki.

tatanka

MIMA Design na myBaze

A to już prawdziwy klasyk, czyli nic będącego elementem wystroju wnętrza, chyba że dziecko ma w pokoju półeczki, na których książki wyeksponowane są tak, że widać okładki z przodu, a nie tylko grzbiety. Miasteczko Mamoko ilustrowane przez Aleksandrę i Daniela Mizielińskich, a wydawane przez Dwie Siostry. Jeśli dziecko pokocha wyszukiwanie historyjek, można mu fundować kolejne części.

Mamoko

Dwie Siostry

A to już zabawka i design w jednym. Filcowy dywan-układanka Agnieszki Czop. Nie sposób się nie zakochać.

dywan

MyBaze

Top 10 oczywiście nie wyczerpuje tematu ciekawych prezentów dla dzieci. To tak naprawdę dopiero wstęp do tematu. Za jakiś czas pewnie zbierze się materiał na kolejne zestawienie. 🙂