Traf tygodnia: Wołkowski

Niepozorny taboret z wyplatanym siedziskiem, zaprojektowany przez Władysława Wołkowskiego, to dla niektórych przedmiot pożądania. Jeden pojawił się właśnie na Allegro.

Ponieważ sporo buszuję po aukcjach internetowych i sklepach z designem, postanowiłam co poniedziałek dzielić się z Wami jakimś moim znaleziskiem. Naturalnie takim, którego sama nie kupię (;)). Polecić większej rzeszy osób to trochę jak samemu licytować. A może ktoś skorzysta? Dodam, że umieszczane tutaj oferty będą pochodziły z różnych źródeł i nie czerpię żadnych zysków z ich rekomendowania. Jest to mój subiektywny wybór estetyczny. 😉

wolkowski

Na Allegro trwa właśnie aukcja stołka Władysława Wołkowskiego. To polski artysta plastyk, specjalizujący się w meblach z wikliny. Mebel z aukcji nie jest tego przykładem, ale jego wygląd nie pozostawia wątpliwości, w głowie którego polskiego projektanta powstał. Został zaprojektowany w latach 1960 – 65.

Rempex na aukcji wystawiał taki stołek z ceną wywoławczą 1500 zł. Także w 2011 roku dwa podobne stołki Desa sprzedała za 1000 zł za sztukę.

Koniecznie pochwalcie się, jeśli trafi w Wasze ręce. 😉

Stołek Wołkowskiego znalazł się pod literą W w naszym Alfabecie Polskiego Designu.

alfabet-maly