WZORY – Warszawskie Targi Designu – 6 grudnia 2015 – fotorelacja

Dzisiaj zajrzałam na chwilę na WZORY – Warszawskie Targi Designu, które odbyły się, podobnie jak w ubiegłym roku, w Domu Braci Jabłkowskich. Wystawcy zajęli trzy piętra, a różnorodność zgromadzonych pod dachem tego szacownego miejsca była bardzo duża. Na zdjęciach znalazły się te, które zwróciły moją uwagę. Zobaczcie.

O niekiczowate ozdoby świąteczne niełatwo. Te wydały mi się interesujące, bo ładne, proste i przemyślane. Renifery wiadomo, ale choinki to majstersztyk. Można kupić jedną choinkę, która może być tacą, ale można ją także postawić, a jeśli się zestawi dwie, to taca będzie głębsza, a każdy z jej elementów można postawić. Ozdoby wycięte ze sklejki surowej lub olejowanej. Marka, produkująca także meble, to dajmidesign.pl.

 

1

2

To nie jedyne rzeczy z drewna, które jest obecnie niezwykle popularnym materiałem we wnętrzarstwie. Mnie bardzo spodobały się także lampy ABADOC.

3

I drewniane zwierzęta, które można kupić w zestawie lub osobno (marka: Inżynier Boberski):

4

5

Ale nie tylko drewno można było zobaczyć na Wzorach. Jeśli nie drewniane lampy, to może szklane klosze i nie tylko. Trochę Skandynawia trochę industrial, a marka Fest Lampy:

6

7

Były też o wiele delikatniejsze abażury z papieru marki Abażur.

8

9

Na targach była także, znana wielu, marka ByLight:

10

A to już Strefa Kurzu:

11

LampAttack:

12

A to już jedne z moich ulubionych plakatów, autorstwa Pauli Dudek:

13

A to już coś dla miłośników psów, chociaż mnie kraby i sznaucery urzekły i uważam, że doskonale nadają się także dla dzieci. Marka to Chloe’s House.

14

15

16

A to już ceramika marki emwu studio.

17

I Mouse Tails:

18

Misiura:

19

20

Malik Ceramik:

21

A to już coś z zupełnie innej bajki, czyli tektura i sklejka wycinane laserowo. Mamy mapę na kapsle dla piwoszy, drzewo genealogiczne oraz mapę Warszawy w dwóch odsłonach. Oczywiście Rzemiosło.

22

23

24

25

26

A tu cudowne retro kubeczki od MamSam:

27

W retro klimatach były także unikatowe znalezisko Ladaco, które można znaleźć na Patynie także w zbiorach użytkownika Malina:

28

29

A to te same klimaty w wydaniu Ekierka Siedem:

30

31

32

Wpadło Wam coś w oko?