Top 10: Designerskie prezenty na Walentynki – dla Niej i dla Niego

Walentynki to dla Was nie święto miłości, ale festiwal kiczu? Znalazłam kilka przedmiotów, które udowadniają, że ci, którzy chcą jednak kupić prezent drugiej połówce, są w stanie ograć to z klasą i mają z czego wybierać. A co równie ważne, wszystkie prezenty można kupić przez internet.

Gdy zobaczyłam po raz pierwszy na żywo interaktywny plakat marki ZUTI, za którą stoi Małgorzata Zuterek, po prostu się zakochałam. To prosty pomysł – mapa świata, na której zakochani, odbywający wspólne wojaże po świecie, zaznaczają odwiedzone miejsca, kolorując serduszka. Wygląda ciekawie na ścianie, może być także prezentem ślubnym (od tego zresztą wziął się pomysł na ten produkt).

ZUTI

ZUTI

A to już coś dla wielbicieli jedzenia, ale przede wszystkim łupania orzechów włoskich – bardzo nietypowy dziadek do orzechów w kształcie serca marki Alessi. Został wykonany ze stali szlachetnej, wykończonej na wysoki połysk. Trochę jak biżuteria lub talizman.

Alessi

Alessi – Czerwona Maszyna

Że niby kubki to oklepany prezent? Nie, jeśli wybierzemy ciekawy kubek, bo w końcu korzystamy z nich codziennie – w domu, w pracy. Może coś takiego? Ręcznie malowane kubki od Magic Mug, których twórczynią jest Julia Gruszecka – oto walentynkowe wzory.

Magic_Mug

Magic Mug

A może plakat projektu Przemysława Sokołowskiego pt. Pielgrzymi? Idealny dla zakochanych, a już będzie to prezent trafiony w punkt dla wielbicieli gór.

pielgrzymi

wall-being

Tym razem pomysł na prezent dla płci pięknej – niesamowity krwistoczerwony fartuch Lukrecja marki Look Like Cookie, uszyty z grubej bawełny. Fikuśne falbany dodadzą kucharce uroku i ochronią ubranie przed zabrudzeniem.

fartuch-lukrecja

Look Like Cookie

Coś na ścianę dla małżonków? Typografia jest szalenie modna, a jednak napisy wciąż się powtarzają. Ten jest inny, a jego urok tkwi w prostocie.

heart_str

Ludek: plakat Heart – So Polish

Może nie jest to typowo walentynkowy prezent, ale pościel kojarzy się z miłością. Ta jest nietuzinkowa i od kilku sezonów jest absolutnym hitem. Wymyślili ją Gosia i Marcin Dziembaj z Dizeno Creative i można się dzięki niej poczuć w środku zimy jak na wakacjach w czasie żniw (no dobra, jest to doświadczenie znane obecnie niewielu entuzjastom polskiego designu, ale działa na wyobraźnię ;)).

hayka

HAYKA – Polish Design Only

A to coś dla prawdziwych wielbicieli designu z najwyższej półki i projektów Oskara Zięty – wieszak-serce, który trzeba zrobić sobie samemu. Dostajemy HOT HEART, czyli dwie zespawane ze sobą części w kształcie serca, mające w środku specjalną miksturę. Wystarczy umieścić serce w piekarniku rozgrzanym do temperatury 200 stopni Celsjusza, aby otrzymać trójwymiarowy wieszak. Takie nowoczesne DIY.

zieta_2

zieta_1

Zięta Shop

A to już bardzo ciekawy koncept dla pary, która ma problemy z oszczędzaniem. Skarbonka dla dwojga, po której widać, kto jest lepszy w odkładaniu na wspólny cel, np. romantyczną kolację. Naturalnie można trochę oszukiwać, przemyślnie dobierając nominały, ale po co? Skarbonkę zaprojektował Konstantin Slawinski, została wykonana z porcelany i silikonu. Projekt nagrodzony if product design 2011.

skarbonka

ZOOM

Zestawienie zamyka marka anaci i mikro-pluszak z prostym przekazem idealnym na Walentynki.

anaci

Anaci – Pakamera