Klatkowiec – bo klatki mogą być ciekawsze niż mieszkania

Magazyny wnętrzarskie i blogi koncentrują się na tym, co znajdujemy po przekroczeniu drzwi mieszkania. Tymczasem klatki schodowe bywają tak piękne, że zapiera dech. Na tym blogu znajdziecie na to mnóstwo dowodów.

Jeśli lubicie po prostu ładne, unikatowe, stare rzeczy, to koniecznie odwiedźcie bloga Klatkowiec. Prowadzi go hobbystycznie Maciej Sobczyk, który na co dzień pracuje jako urzędnik. Jak to zwykle bywa, wszystko zaczęło się przypadkiem

Pan Maciej rozpoczął wędrówkę po kamienicach w 2006 roku. Spędzał wakacje w Ostrowie Świętokrzyskim i z racji dużej ilości czasu zaczął zaglądać na podwórka. To znalezisko obudziło w nim chęć do dalszych wędrówek i odkrywania kolejnych miejsc – najpierw w Ostrowie, później także w Poznaniu, a od 2011 roku już w całej Polsce.

Początkowo zdjęcia z klatek trafiały do prywatnej galerii właściciela, jednak ich liczba dość szybko zrobiła się na tyle pokaźna, że zrodził się pomysł na publikację ich w sieci. I tak właśnie powstał Klatkowiec.

Klatkowiec SwidnicaDSC_1684

Świdnica

Blogerowi udało się zwiedzić dotychczas ponad 70 miast w Polsce. Do niektórych z nich wracał kilkukrotnie. Miastem numer jeden jest dla niego rodzinny Poznań – pełen secesji, pięknych witraży, kafli, malowideł i innych detali. Lubi także Wrocław, Łódź, Bydgoszcz czy Toruń. Miasto-marzenie, to dla Pana Macieja Lwów – jako dawny ośrodek kulturalny Polski.

Klatkowiec RadomDSC_8252

Radom

Klatkowiec uwielbia odkrywać stare windy, dawne sklepy mięsne charakterystyczne dla dawnego zaboru pruskiego, malowidła. To tematy praktycznie nie omawiane w Internecie. Wędrówki po klatkach obfitują także w ciekawe spotkania, które kończą się zaproszeniem na herbatę, podczas której mieszkańcy kamienicy chętnie pokazują swoje mieszkania. Niestety, gdy wycieczka do danego miasta zaplanowana jest na jeden dzień, nie sposób delektować się rozmowami, bo kolejne klatki czekają na odkrycie i uwiecznienie.

Klatkowiec PoznanDSC_5885

Poznań – mieszkanie, do którego został zaproszony Pan Maciej

Klatkowiec OstrowDSC_6306

Ostrów Wielkopolski – sklep rzeźnicki

Klatkowiec KrakowDSC_3682

Kraków

Klatkowiec WarszawaDSC_7504

Warszawa – najbardziej znana klatka schodowa stolicy

Klatkowiec ChorzowDSC_7597

Chorzów

Klatkowiec LublinDSC_9643

Lublin

Koniecznie zajrzyjcie na blog Klatowiec w poszukiwaniu własnego miasta i nie tylko.