Projekt_patyczak – głosuj na najciekawsze krzesło

To studencka inicjatywa, której celem było uratowanie kilkunastu krzeseł giętych A-5910, wyprodukowanych przez firmę Fameg. Dostały one drugie życie i już można oglądać efekty pracy restauratorów, a także głosować na najlepszą renowację. Zobaczcie zdjęcia piętnastu patyczaków.

Projekt_patyczak to w studencki projekt, dzięki któremu krzesła A-5910, wyprodukowane przez radomską firmę Fameg, zostały uratowane przed utylizacją. Drugim powodem jego powołania do życia była chęć pokazania, że studenci projektowania mebli są osobami kreatywnymi i chętnymi do zajęć praktycznych.

patyczak

Projekt_patyczak został powołany z inicjatywy dwóch studentek II roku kierunku Projektowanie Mebli, swoją rolę odegrał tutaj także jeden z wykładowców. Zaledwie kilka godzin burzy mózgów wystarczyło, aby rzucona ot tak myśl nabrała realnych kształtów.

W krótkim czasie pomysł odnowienia krzeseł, by mogły nadal służyć studentom, zmienił się w duży projekt, angażujący kilkudziesięciu studentów Wydziału Technologii Drewna, a także kilka zewnętrznych firm. To dzięki ich wsparciu merytorycznemu oraz finansowemu projekt mógł zostać zrealizowany.

p1

Autorki : Marta Czajka i Zosia Działak

Studenci w dwu- lub trzyosobowych grupach, mieli w ciągu miesiąca nadać swojemu patyczakowi nowy wygląd. Mieli dużą swobodę – nie mogli jedynie zastosować stałej tapicerki oraz ingerować w bryłę krzesła.

Teraz, gdy patyczaki zostały przerobione, można głosować na ten, który podoba się Wam najbardziej. Głosowanie odbywa się przy pomocy lajków na profilu Projekt_patyczak na Facebooku. Krzesła zostały także poddane ocenie kapituły konkursowej oraz społeczności studenckiej w osobnych głosowaniach.

p2

Autorka: Katarzyna Kupidura

Wyłonione w ramach konkursu „REpatyczak” najlepsze realizacje zostaną zaprezentowane w czasie trwania targów arena DESIGN 2016.

W ramach projektu organizatorzy przygotowali również konkurs „Ometkuj patyczaka”, którego zadaniem jest zaprojektowanie metki, która zostanie dołączona do każdego „patyczaka” informując o twórcach jego przemiany.

p3

Autorki : Agata Konat i Dominika Polak

Inicjatywę wsparli: FAMEG (patron honorowy/sponsor), BIZNESmeble.pl (patron medialny), KURIER DRZEWNY (patron medialny) oraz BALMA( sponsor).

p4

Autorki : Katarzyna Juszczyk i Magdalena Nowicka

p5

Autorzy : Katarzyna Jackowska i Marcin Maciejewski

p6

Autorzy : Paulina Molska i Bartosz Sumionka

p7

Autorki : Małgorzata Kołpa i Małgorzata Siczyńska

p8

Autorki : Paulina Jankowska i Anna Ciebielska

p9

Autor : Michał Kasperski

p10

Autorki : Katarzyna Michałek i Aleksandra Wiśniewska

p11

Autorki : Anna Sesiuk i Izabela Szwarc

p12

Autorki : Roksana Kubicka i Maria Maciejewska

p13

Autorki : Zuzanna Klorek i Agata Dobrowolska

p14

Autorka : Gabriela Wasilewska

p15

Autorki : Sylwia Czerwińska, Paulina Kmiecik i Małgorzata Jędrzejczak

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest podczas design ARENA.