Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

21 kwietnia kustosze Muzeum  opowiedzą o kolekcji XIX-wiecznych klocków do drukowania tkanin. Będzie można także wziąć udział w warsztatach zdobienia tkanin.

Krakowskie Muzeum Etnograficzne posiada zbiór ponad 200 klocków do drukowania tkanin. Przy ich użyciu w XIX wieku w warsztatach farbiarskich zdobiono tkaniny. W Dniu Wolnej Sztuki Muzeum zaprasza na spotkanie z kustoszami na wystawie stałej i przyjrzenie się eksponatom, związanym z farbiarstwem ludowym. Będzie można poznać pracę muzeum „od kuchni”, czyli dowiedzieć się czegoś o Wirtualnym Muzeum Drzeworytów Ludowych.

Spotkania z kustoszami – Grzegorzem Graffem, Justyną Masłowiec i Beatą Skoczeń-Marchewką – odbędą się w dwóch grupach: Grupa I: godz. 15.30 – 16.15, Grupa II: 17.30 – 18.15. Wstęp wolny.

W Dniu Wolnej Sztuki będzie można wziąć także udział w warsztatach z drukowania tkanin. Ich uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób korzystać z klocków do drukowania tkanin i spróbują samodzielnie ozdobić płócienny plecak, który będą mogli zabrać ze sobą. Do zdobienia wykorzystane zostaną kopie XIX-wiecznych klocków. Chętni będą mieli okazję także wykonać własny stempel.

Warsztaty, prowadzone przez Agnieszkę Lisowską, odbędą się w dwóch grupach. Grupa I: godz. 16.15 – 17.15, Grupa II: godz. 18.15 – 19.15. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisać można się pisząc na adres: szelingowska@etnomuzeum.eu

Więcej informacji: www.dzienwolnejsztuki.pl, www.slowartday.com