Wykład: Wanda Telakowska – pionierka polskiego designu

12 kwietnia odbędzie się trzeci wykład z cyklu „Sławne Kobiety Ochoty”. Tym razem jego bohaterką będzie inicjatorka powołania Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Bohaterkami poprzednich wykładów były Maria Skłodowska-Curie oraz siostry Piłsudskie, tym razem będzie to Wanda Telakowska.

Przed wojną była obiecującą artystką, jednak po 1945 roku postanowiła poświęcić się misji wprowadzenia artystów do przemysłu. Wyławiała najzdolniejszych jeszcze za czasów Biura Nadzoru Estetyki Produkcji, potem przyczyniła się do powołania Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Dokonała cudów, aby decydentów do wprowadzenia jej pomysłów w życie. Była niczym Ikar. 

Historię Wandy Telakowskiej przedstawi Jacek Bojkow, architekt wnętrz i projektant przedmiotów dla przemysłu, absolwent Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, obserwator działań Telakowskiej w latach 60-tych.

Na wykład, który odbędzie się 12 kwietnia o godz. 17.30, zaprasza Burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy Katarzyna Łęgiewicz oraz Towarzystwo Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie.

Miejsce: MAL (Miejsce Aktywności Lokalnej) przy ul. Grójeckiej 109 w Warszawie.