Wystawa retrospektywna Ryszarda Kuby Grzybowskiego

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza na wernisaż wystawy prac jednego z najaktywniejszych łódzkich artystów – rysownika, grafika, malarza, projektanta i poety.

W piątek, 13 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Willa przy ul. Wólczańskiej 31 rozpocznie się wernisaż wystawy „Wczoraj, dziś, jutro”, na której zostaną zaprezentowane prace Ryszarda Kuby Grzybowskiego (ur. 1933).

Na ekspozycję złoży się ponad 100 prac z różnych dziedzin twórczości artysty. Będą to rysunki, tematyczne plakaty realizowane od lat 60. XX wieku dla łódzkich instytucji kultury oraz ilustrujące wydarzenia ogólnopolskie. Obok nich pojawią się także neony, afisze, logotypy, programy, katalogi, książki, albumy, realizowane dla Wydawnictwa Łódzkiego, Zakładów Artystycznych ART  czy łódzkich instytucji kultury.

Zebrane prace reprezentują wszystkie okresy twórczości artysty – od szkiców z lat 50. po najnowsze kompozycje rysunkowe i plakaty.

Warto dodać, że będzie to pierwsza po ponad 30 latach monograficzna wystawa Ryszarda Kuby Grzybowskiego. Poprzednia odbyła się w 1987 roku w Salonie Sztuki Współczesnej BWA przy ul. Piotrkowskiej 88.

Kuratorka wystawy: Monika Nowakowska
wernisaż: 13 kwietnia, godz. 18.00
21 kwietnia, godz. 12.00 – w ramach Dnia Wolnej Sztuki Ryszard Kuba Grzybowski opowie o 5 wybranych pracach z wystawy (wstęp wolny)
26 kwietnia, godz. 17.00 – oprowadzanie po wystawie (wstęp wolny)
13 maja, godz. 12.00 – finisaż (wstęp wolny)

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi