Wystawa: 100 gryfnych rzeczy z hasioka

W Pałacu Kultury Zagłębia można zobaczyć m.in. szkło, porcelanę, meble, które stanowią wizytówkę polskiego wzornictwa w kraju i za granicą.

Wystawa „100 gryfnych rzeczy z hasioka” związana jest z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Służy prezentacji 100 lat niepodległej Polski przez pryzmat 100 obiektów spod znaku polskiego wzornictwa.

Wśród eksponatów znajdują się meble Spółdzielni Artystów Plastyków „Ład”, ceramika i szkło, m.in. ze śląskich zakładów: Porcelany Bogucice, Huty Szkła Gospodarczego „Ząbkowkice”, Steatytu Katowice. przykłady powojennego socrealizmu, w tym elementy wystroju Pałacu Kultury Zagłębia, ale także współczesny polski design.

Codziennie w godzinach otwarcia wystawy odwiedzający mają możliwość skorzystania z oprowadzania kuratorskiego, połączonego ze zwiedzaniem Pałacu Kultury Zagłębia.

Wystawę można oglądać od 10 do 20 maja 2018 w Galerii Sztuki (poziom -1), przy Placu Wolności 1 w Dąbrowie Górniczej. Organizatorem jest Fundacja Fabryka Kulturalna i Pałac Kultury Zagłębia. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.