Lubelski Wzór: 50 lat pracy twórczej Bartłomieja Pniewskiego

Wielu z nas miało w domu oświetlenie jego projektu, chociaż pewnie o tym nie wie. W Lublinie będzie można poznać jego twórczość. Rezerwujcie 22 czerwca.

Podczas trwania Lubelskiego Wzoru 2018 będzie można obejrzeć wystawę zorganizowaną, aby uczcić 50-lecie pracy twórczej Bartłomieja Pniewskiego. Projektant urodził się w 1943 roku. Skończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1965 roku związany jest z Kazimierzem Dolnym. Od 2008 roku w starej stodole w Mięćwierzu projektant prowadzi Galerię KLIMATY. Otrzymał nagrodę „Bene Meritus Terrae Lublinensi” („Dobrze zasłużony dla Lubelszczyzny”).

Lampa z systemu Art projektu Bartłomieja Pniewskiego i Tomasza Andrzeja Rudkiewicza, produkcja: Zakłady Sprzętu Oświetleniowego Polam w Wilkasach, 1981, zdjęcie z niedawnej wystawy “Projektowanie wszędzie”

Lubelski Wzór to wydarzenie łączące branżę kreatywną z biznesem. W jego ramach zostanie także otwarta wystawa pracowni projektowych, na której zaprezentowane zostaną realizacje m.in. z takich dziedzin, jak:  projektowanie wnętrz, wzornictwo przemysłowe, branding, grafika projektowa.

W wydarzeniach, związanych z Lubelskim Wzorem można  wziąć udział 22 czerwca przy Placu Teatralnym 1. Wystawa czynna będzie do końca sierpnia.