Wystawa: Kolor Unikatu – Studio Lorek

W najbliższy poniedziałek warszawska Porcelanowa zaprasza na wernisaż wystawy, prezentującej ceramikę małżeństwa Lorków.

Barbara i Piotr Lorkowie, tworzący razem Studio Lorek, tworzą ceramikę już od trzydziestu lat. Projektują i własnoręcznie wykonują filiżanki czy talerze z fajansu, porcelanowe misy, obrazy na glinie szamotowej, kamionkowe plakaty ceramiczne. Parają się zatem zarówno przedmiotami użytkowymi, jak i tymi o charakterze artystycznym, korzystając przy tym z różnorodnych materiałów. To co wyróżnia ceramikę artystów, to kolor, którym Lorkowie operują z taką wprawą.

Wernisaż wystawy „Kolor unikatu” odbędzie się 26 listopada o godz. 18.00 w Porcelanowej przy ul. Kredytowej 2  w Warszawie. Ekspozycję można oglądać do 3 grudnia od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 19.00 i w sobotę od 11.00 do 15.00.

<><><><> 

Barbara Lorek – ur. 1962 w Lublinie, absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, w latach 1988-89 pracowała jako asystentka w Pracowni Scenografii w Teatrze Dramatycznym
Piotr Lorek – ur. 1958, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu oraz Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie. Od 1991 roku jest pracownikiem dydaktycznym na warszawskiej ASP, w 2009 roku obronił tytuł doktora.

Barbara i Piotr Lorkowie działają razem od 1989 roku. Mają na koncie stałe ekspozycje w  Anglii, Niemczech, Francji oraz wystawy czasowe w Danii, Japonii, Indiach.