Wystawa: 70 lat szkła we Wrocławiu

10 stycznia otwiera się wystawa, prezentująca szkło wrocławskie czołowych współczesnych projektantów. Tego nie można przegapić!

Wydział Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta już od 70 lat jest wyjątkowym miejscem pod względem dydaktycznym. Jego absolwenci od dekad są ważnymi postaciami wzornictwa przemysłowego, użyczającymi swojego talentu polskim fabrykom.

W Galerii Neon wrocławskiej ASP oraz Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności można będzie oglądać niezwykłą wystawę “CiSZ. 70. lat obecności ceramiki i szkła na wrocławskiej ASP”, organizowany jest właśnie we współpracy z uczelnią. Kuratorem wystawy jest Jacek Żurek.

Wernisaż wystawy odbędzie się 10 stycznia o godz. 17.00 w Galerii Neon przy ul. Traugutta 19/21. Wystawę będzie można oglądać od 11 stycznia do 7 lutego 2019.

Zdjęcia poniżej prezentują prace artystów tworzących w szkle, zatrudnionych na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, którego dziekanem jest obecnie prof. Kazimierz Pawlak. Historyczna część ekspozycji ukaże sylwetki najwybitniejszych twórców, pracujących ze szkłem i ceramiką.

Barbara Zworska-Raziuk
Małgorzata Dajewska
Kalina Bańka
Agnieszka Bar
Dagmara Bielecka
Beata Damian-Speruda
Antonina Joszczuk-Brzozowska
Agnieszka Leśniak-Banasiak
Mariusz Łabiński
Beata Mak-Sobota
Marzena Krzemińska-Baluch
Kazimierz Pawlak
Wojciech Peszko
Stanisław Sobota
Ryszard Więckowski
Maciej Zaborski
Justyna Żak

To już siódma edycja Europejskiego Festiwalu Szkła „Play With Glass”. Podczas poprzednich, odbywających się od 2012 roku, można było zobaczyć prace artystów szkła z Polski i zagranicy. Jeśli jesteście ciekawi prac, zajrzyjcie na stronę Festiwalu.