Prace Moniki Patuszyńskiej w londyńskiej Saatchi Gallery

Porcelanowe obiekty z dwóch nowych serii zadebiutują podczas targów Collect, których ubiegłoroczną edycję odwiedziło kilkanaście tysięcy miłośników sztuki.

Już od 15 lat Collect – The International Art Fair for Modern Craft and Design są jedną z najbardziej prestiżowych imprez dla galerii, które specjalizują się w sztuce przedmotu. Znaleźć tam można najciekawsze, starannie wyselekcjonowane prace wielu artystów. Sprzedaż podczas ubiegłorocznej edycji Collect oszacowana została na półtora miliona funtów.

Nowe PapFormy – Fot. Michael Flynn

Tegoroczna edycja Targów odbędzie się w dniach 28 lutego – 3 marca w Saatchi Gallery w Londynie. To właśnie tam zadebiutują dwie nowe serie porcelanowych obiektów Moniki Patuszyńskiej: TransFormy Plus (Debris series) oraz Nowe PapFormy. Te drugie nie tylko po raz pierwszy pojawią się na targach Collect, ale także zadebiutują w ofercie prowadzonej przez Linę Kanafani londyńskiej galerii Mint.

TransFormy Plus – Fot. Michael Flynn

Monika Patuszyńska ceramiką zajmuje się od dwóch dekad i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich ceramiczek. Jest absolwentką wrocławskiej ASP. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie, gdzie tworzy projekt Genealogia, zainspirowany warszawskimi rodzinnymi historiami. Premiera już w czerwcu podczas indywidualnej wystawy artystki we wrocławskiej Galerii SiC BWA.

Monika Patuszyńska: strona, instagram
Collect 2019 – The International Art Fair for Modern Craft and Design
Mint

Źródło: inf. prasowa