Dzień ze School of Form w Warszawie

Zodiak Warszawski Pawilon Architektury zaprasza do udziału wydarzeniach, które pomogą odpowiedzieć na pytanie, jaka przyszłość czeka zawód projektanta.

Jeśli myślicie o zostaniu projektantem, zarezerwujcie sobie czas w sobotę, 23 marca. School of Form i Warszawski Pawilon Architektury Zodiak organizują wspólnie Dzień ze School of Form, podczas którego będzie można wziąć udział w warsztatach i wysłuchać wykładów.

14.00 – 15.00 – Konstelacje – wykład Macieja Siudy, Zodiak, ul. Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4

Wykład pokaże poszukiwania, kierowanej przez Macieja Siudę, pracowni w obszarze architektury kosmicznej, rozumianej jako konstelacja elementów, uzupełniających istniejący krajobraz. Wykład stanowi komentarz do wystawy Future Living, którą można oglądać w Zodiaku w dniach 8 marca – 26 maja 2019.

15.30 – 18.30 – Ściegi. Warsztat szycia z Lazy Studio, ul. Bracka 23

Lazy Studio to wzorcownia i pracownia krawiecko-kaletnicza, prowadzona przez Klaudię Filipiak, absolwentkę School of Form. Uczestnicy warsztatów uszyją ręcznie rękawiczki ze starych swetrów.

15.30 – 18.30 – Gniazdo. Warsztat, pracownika architektoniczna Macieja Siudy, ul. Hoża 37

Uczestnicy zaprojektują współczesne gniazdo dla ludzi, a inspiracją staną się dla nich takie pierwotne ludzkie budowle, jak jaskinia, grota, pieczara, w przypadku których najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa.

15.30 – 18.30 – Warsztat pracy z porcelaną w Fenek Studio, ul. Tamka 45

Uczestnicy warsztatów stworzą naczynie użytkowe na bazie przygotowanych wcześniej porcelanowych odlewów. Dowiedzą się również, jak wygląda codzienna praca w warsztacie ceramicznym. Fenek Studio zostało założone w 2015 roku przez absolwentki School of Form, Agatę Klimkowską i Antoninę Kiliś.

19.00 – 20.00 – Design 4.0, wykład Zuzanny Skalskiej, Zodiak

Zadaniem projektanta, w tradycyjnym rozumieniu, jest tworzenie nowych obiektów, które doskonale spełnią swoje zadanie i będą estetyczne. Czy tak będzie nadal? O roli projektanta i projektowaniu w przyszłości opowie Zuzanna Skalska, współtwórczyni School of Form, ekspert ds. analizy przyszłości w designie, biznesie i innowacjach.

Uczestnictwo w warsztatach i wykładach jest bezpłatne, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji na stronie School of Form.