Karl Lagerfeld – wystawa fotografii

W Poznaniu przez chwilę będzie można oglądać zdjęcia, wykonane przez projektanta dla Rosenthala. Można na nich zobaczyć projekty czołowych designerów i modela Brada Kroeniga.

„Życie jest doliną pełną róż, wybierzmy te bez kolców” – mówił Karl Lagerfeld, nawiązując do nazwy marki Rosenthal (z niem. dolina róż). To dla niej projektant wykonał serię zdjęć, na których uwiecznił produkty, będące symbolami rozwoju tej manufaktury.

Karl Lagerfeld do sesji zaangażował jednego z najbardziej znanych męskich modeli – Brada Kroeniga. Wśród fotografowanych porcelanowych obiektów znalazły się przedmioty, zaprojektowane przez takie sławy, jak: Dror Benshetrit, Patricia Urquiola, Lino Sabatini, Walter Gropius, Bjorn Wiinblad. Na ekspozycji znajdzie się także porcelanowe popiersie Karla Lagerfelda.

Wernisaż już 14 marca o godz. 18.00 w Salonie Rosenthal Studio/Kartell Flagstore przy ul. Paderewskiego 8 w Poznaniu (budynek Hotel Bazar). Wystawę będzie można oglądać do 16 marca w godzinach otwarcia salonu.  

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy Miasto Żyje Designem, o której przeczytacie tutaj.

AKTUALIZACJA:

Dobra wiadomość: wystawa została przedłużona do 23 marca. Od poniedziałku do piątku można ją obejrzeć w godz. 10.00 – 18.00, a w sobotę – od 10.00 do 14.00.