Artysta – Zawodowiec

To projekt edukacyjny, skierowany do studentów kierunków artystycznych, mający pomóc im odnaleźć się w zawodzie artysty.

Już po raz trzeci Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zaprasza studentów kierunków artystycznych do udziału w projekcie edukacyjnym Artysta – Zawodowiec. W tym roku na projekt A – Z złożą się dwa dni zajęć, które pozwolą uczestnikom poznać narzędzia i praktyki pomocne w funkcjonowaniu w zawodzie artysty. Wykłady, warsztaty i konsultacje poprowadzą kuratorzy, artyści, producenci wystaw, eksperci od rynku sztuki.

Aby wziąć udział w projekcie, trzeba do 14 kwietnia wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Wykłady:
15 kwietnia (poniedziałek) – godz. 10.00-17.30 (przerwa: 14.00-15.00)

Rynek sztuki – Monika Rendzner
“Skąd się wziął rynek sztuki, czym jest i jak działa? Kto sprzedaje i kolekcjonuje sztukę, i dlaczego? Jak wyceniać swoje prace?”

Rezydencje artystyczne – Marianna Dobkowska
“Dla kogo są rezydencje i czy faktycznie do czegoś się przydają? Jak z powodzeniem aplikować na rezydencję i jak ją sfinansować?”

Lives and works in… – Natalia Załuska
“Jak radzą sobie młode polskie artystki za granicą? Czym różnią się zagraniczne uczelnie artystyczne od polskich? Jak wygląda współpraca z galerią zagraniczną? O swoich doświadczeniach opowiedzą artystki, które żyją i pracują za granicą.”

Artist-run-space – Agnieszka Pindera i Marcin Polak
“Krótka historia galerii i inicjatyw prowadzonych przez artystów – na świecie oraz w Polsce. Skąd wśród artystów wzięła się potrzeba samodzielnego prowadzenia galerii? Czy są to inicjatywy z założenia niekomercyjne? Czym się różnią od grup artystycznych? Co artystom i publiczności daje taka forma zrzeszania się?”

Internet – Magdalena Kobus
“Jak pokazywać swoją twórczość w internecie? Jak najlepiej wykorzystać social media do swoich celów? Internet jako miejsce na prezentację portfolio, i jako „przedłużenie” praktyki artystycznej.”

Warsztaty “Jak mówić i pisać o swojej twórczości”
Ograniczona ilość miejsc – obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

16 kwietnia (wtorek), godz. 10.30-12.30
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Sural

Konsultacje portfolio
Ograniczona ilość miejsc – obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

16 kwietnia (wtorek), godz. 13.00-15.00
Konsultacje portfolio poprowadzi Natalia Sural
___________________________

Szczegóły: https://ingart.pl/pl/artysta-zawodowiec
Kontakt: zawodowiec(at)ing-art.pl