Bauhaus w Google

Google postanowił uczcić 100-lecie Bauhausu w charakterystyczny dla siebie sposób. Przypomnijcie sobie galerię innych Google Doodles.

Każdy zna logo Google, które czasem zmienia swój wygląd, aby uczcić ważne wydarzenia, święta, ludzi, osiągnięcia. Na początku modyfikacje logotypu giganta z Mountain View były kosmetyczne, jednak już od dawna robione są z rozmachem (np. gra Pacman ;)). Zdarza się także tak, że jednego dnia wyszukiwarka w różnych częściach świata ma różne Doodle. My możemy dziś zobaczyć ruchomą grafikę, która ma przypomnieć ważne, dla świata sztuki, architektury, wzornictwa, wydarzenie.

Dokładnie 100 lat temu Walter Groupius powołał do życia instytucję, powstałą po połączeniu Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Rzemiosł Artystycznych. Przyświecająca mu idea mariażu sztuki i techniki była czymś nowym, co stanowiło ważny krok na drodze do rozwoju wzornictwa przemysłowego.

Zgodnie z założeniami Bauhausu przedmioty i przestrzeń, które projektuje się z myślą o ludziach, trzeba dostosować do ich potrzeb, zwyczajów, specyfiki miejsca, aby czuli się możliwie najlepiej obcując z przedmiotami codziennego użytku.

Zobaczcie film Google i galerię Google Doodle: