Konkurs „Szósta czarka”

Jak co roku organizatorzy Festiwalu Wysokich Temperatur ogłaszają konkurs na ceramiczną czarkę. Do dzieła!

Tegoroczna, 12. edycja wrocławskiego Festiwalu Wysokich Temperatur odbędzie się w dniach 21 – 23 czerwca. Do 10 czerwca organizatorzy przyjmują zgłoszenia do konkursu na ceramiczną czarkę, który na stałe wpisał się już w program Festiwalu. Tym razem konkurs zatytułowany jest „Szósta czarka”. Inspiracją dla tych, którzy zamierzają spróbować swoich sił, niech będą wersy poety dynastii Tang – Lu Tonga:

„Pierwsza czarka zwilża me wargi i gardło, druga rozwiewa mą samotność, trzecia przeszukuje me suche wnętrzności, znajdując w nich jedynie pięć tysięcy tomów dziwnych ideogramów. Czwarta sprawia, że pocę się lekko – wszystko co w życiu złe, opuszcza mnie przez pory skóry. Przy piątej czarce jestem oczyszczony, szósta prowadzi mnie do krainy nieśmiertelnych. Siódma – ach, lecz więcej już nie zniosę! Czuję jedynie oddech chłodnego wiatru, który owiewa me rękawy.”

Tutaj znajdziecie regulamin Konkursu.

Organizatorem Festiwalu Wysokich Temperatur jest wrocławska Akademia Sztuk Pięknych. Jest to jedyna w Polsce otwarta impreza artystyczna, podczas której mistrzowie dzielą się tajnikami swojego warsztatu. Kuratorami tegorocznej edycji są:

Sekcja szkło: Kalina Bańka, Magdalena Wodarczyk, Agnieszka Aleksandra Bar
Sekcja ceramiki: Kacper Kuźnicki, Małgorzata Maternik, Weronika Surma, Michał Puszczyński
Sekcja metal: Paweł Czekański, Michał Staszczak

Zajrzyjcie na stronę Festiwalu.