Gastón Severina – spotkanie z argentyńskim ceramikiem

W środę, 15 maja będzie można spotkać się z artystą, który zostawi w Warszawie ceramiczny ślad i opowie o założeniach swojego projektu.

Gastón Severina to artysta ceramik, twórca Proyecto Diversidad. W najbliższą środę zainstaluje na fasadzie warszawskiej Biblioteki na Bielskiego ceramiczne twarzyczki (caritas).

Proyecto Diversidad (z hiszp. Projekt Różnorodności) to międzynarodowy projekt kulturalno-artystyczny, promujący równość ludzi bez względu na kolor skóry czy wyznawane poglądy. W jego ramach Gastón Severina tworzy ceramiczne twarzyczki, które symbolizują ludzką różnorodność. Nie są to maski, ale twarze, z których każda jest inna. Twarzyczki są instalowane w przestrzeni publicznej, do tej pory trafiły do Buenos Aires (Argentyna), São Paulo i Rio de Janeiro (Brazylia). Polska to pierwszy europejski kraj, który odwiedzi artysta. Kolejnymi miastami na jego europejskiej trasie są Berlin i Paryż. Współorganizatorem polskiej wersji wydarzenia jest Mimbres Pracownia Ceramiki.

Program spotkania:
19.00 – 19.30 – prelekcja artysty na temat projektu
19.30 – 19.45 – dyskusja
19.45 – 20.30 – instalacja ceramicznych caritas na fasadzie budynku biblioteki

Miejsce wydarzenia: Biblioteka przy ul. M. Bielskiego 3 w Warszawie. Prowadzenie: Marek Łasisz. Wstęp na spotkanie wolny.

https://www.facebook.com/proyectodiversidadenpolonia/