ŁDF: wystawa Niepowtarzalni

Na tej wystawie zobaczyć można portrety szesnastu artystów i rzemieślników z całej Polski oraz ich projekty. Zerknijcie koniecznie.

Coraz częściej zadajemy sobie pytanie, skąd pochodzą przedmioty, które upatrzyliśmy sobie do naszego domu. Coraz częściej także wybieramy te, które wykonał ktoś, kogo możemy poznać z imienia, dowiedzieć się, gdzie i jak tworzy swoje prace. Na dociekliwych czeka na Łódź Design Festival wystawa „Niepowtarzalni, przygotowana przez magazyn „Dobre Wnętrze”.

Prezentuje ona portrety 16 rzemieślników i artystów i wykonane przez nich prace, które stanowią kontekst dla zdjęć, wykonanych przez Jacka Marczewskiego. Sylwetki twórców były prezentowane w rubryce „Art&Craft” magazynu „Dobre Wnętrze” w ciągu ostatnich trzech lat. Prace wybrane przez kuratorki wystawy – Magda Kazimierczuk i Iwona Ławecka-Marczewska – wybrały prace, które obrazują kierunki, w jakich odradza się polskie rzemiosło. Prezentowane obiekty wykonane są z różnych materiałów, przy użyciu wielu technik.

Bohaterowie wystawy: Bożena Sacharczuk, Aleksandra Kujawska, Beata Przybył, Dominika Graboś, Kasia Białek Ceramika, Marek Gołowacz, Jerzy Kamiński i Wiesław Górski (Kowale Losu), Marek Rosiak, Wiktoria Podolec i Jadzia Lenart (Tartaruga), Paulina i Bartek Bieleccy (REC.ON), Daria Wysocka-Zajul (Lino), Maria Oblicka i Helena Dąbrowska (Łyko), Adam Ankiewicz (Warssawka), Katarzyna Będzińska-Kowalczyk i Nicolas Scott (Embassy Interiors), Daniel Stoiński Redesign, Łukasz Friedrich, Kuba Kamiński i Szymon Sławiec.

Oprawa graficzna wystawy: Ewa Rosłoniec-Czobodzińska