Wystawa szkła Kaliny Bańki

Już w czerwcu w Galerii Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia będzie można oglądać wystawę szkła artystycznego. Wpadajcie!

Wystawa nie bez powodu nosi tytuł „Na starych śmieciach”, bowiem artystka urodziła się właśnie w Dąbrowie Górniczej. To tutaj, w Pałacu Kultury Zagłębia 7 czerwca o 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy, tworzonych przez nią szkieł o charakterze unikatowym, dla których inspiracją jest w dużej mierze tkanka współczesnego miasta, często w jej najbrzydszej odsłonie.

Kalina Bańka – ur. 1989, absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu. Od 2013 roku jest asystentką w Pracowni Szkła w architekturze oraz Pracowni Witrażu wrocławskiej ASP, prowadzonej przez prof. nadzw. Ryszarda Więckowskiego. Jej prace można było oglądać na sześciu wystawach indywidualnych oraz na kilkudziesięciu wystawach szkła i malarstwa w Polsce i za granicą.
Artystka jest laureatką kilkunastu konkursów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych z zakresu szkła, designu, grafiki, malarstwa. W 2013 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska.

Wystawę będzie można oglądać do 19 lipca 2019. Podczas jej trwania odbywać się będą spotkania z artystką oraz warsztaty dla grup zorganizowanych. Więcej informacji pod numerem telefonu: (32) 733 88 17