Karolina Lizurej „I wyhaftuję Ci Miłość”

W Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów od dzisiaj przez całe lato można będzie oglądać wystawę haftu unikatowego.

Od 13 czerwca do 2 września w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów będzie można oglądać prace Karoliny Lizurej. Wykonane one zostały w technice haftu unikatowego na przestrzeni ostatnich trzech lat, a inspiracją dla nich były motywy nowożeńców i panny młodej.

Wernisaż wystawy 13 czerwca o godz. 18.00 w DOKU przy ul. Kajakowej 12B.

Karolina Lizurej jest absolwentką Wydziału Malarstwa (2014) i Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki (2019) Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa (2018) i obecnie przygotowuje się do rozprawy doktorskiej.

Artystka jest laureatką nagród, m.in.: Nagrody Polskiego Instytutu w Bratysławie w ramach V Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Bratysławie (2018), Brązowego Medalu (III Nagrody) na XI Międzynarodowym Biennale Tkaniny Artystycznej “Scythia” w Ivano-Frankiwsku (2018), Honorowego Wyróżnienia w Międzynarodowym Triennale Rysunku we Wrocławiu (2012), Nagrody dla Najlepszej Pracy Studenckiej w Międzynarodowym Triennale Tkaniny „Bez Granic” w Bratysławie (2012), a także Nagrody Ministra Kultury dla Najlepszych Uczelni Artystycznych (2012, 2013).