Jadwiga Leśkiewicz-Zgieb – Rozmowy z osnową i wątkiem

9 września we Wrocławiu otwarcie wystawy tkaniny artystycznej w ramach Festiwalu Sztuki Włókna.

W poniedziałek o godz. 12.30 w Galerii Tkackiej na Jatkach odbędzie się otwarcie wystawy Jadwigi Leśkiewicz-Zgieb pt. „Rozmowy z osnową i wątkiem”.

Artystka zajmuje się tkaniną unikatową od 1979 roku. Jej ulubioną techniką tkacką jest gobelin, w którym stara się przekazać emocje i refleksje dotyczące ludzkiej egzystencji. W swojej pracy korzysta także z doświadczeń malarskich i graficznych.

Zorganizowała kilkanaście wystaw indywidualnych, m.in. w Bolesławcu, Dipoldiswalde, Jeleniej Górze, Kowarach, Łodzi, Wrocławiu, Zgorzelcu. Brała udział w wielu wystawach międzynarodowych i krajowych, jak np. Międzynarodowe Biennale Ceramiki Faenza we Włoszech, Międzynarodowe Biennale Grafiki w Krakowie, Wystawa Sztuki Polskiej w Sztokholmie, Wystawa Tkaniny Polskiej Hobro w Danii, Wystawa Tkaniny Polskiej w Moskwie i Sofii, 13. Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej w Łodzi, Wystawa Interdyscyplinarna Środowiska Wrocławskiego w Reims we Francji, Wystawa Małych Form Tkackich w Łodzi w Pradze, Międzynarodowa Wystawa Sztuki Włókna w Kamiennej Górze. Uczestniczyła w międzynarodowych plenerach i sympozjach WTK Kowary. Jest laureatką wyróżnień i nagród w konkursach – najlepsza grafika kwartału, Nagrody im. Agnieszki Sienkiewicz w WT Kowary.

Wystawę w Galerii Tkackiej na Jatkach przy ul. Stare Jatki 19-23 we Wrocławiu można będzie oglądać do 31 października.