Obiekt – Przestrzeń – wystawa z okazji 100-lecia UAP

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu świętuje okrągłe urodziny. Z tej okazji można zobaczyć wystawę z pracami związanych z nim mistrzów.

Wystawa „Obiekt – Przestrzeń” przygotowana została we współpracy z Muzeum Narodowym w Poznaniu z okazji stulecia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Przypomni twórczość pedagogów związanych z uczelnią, wywodzących się z różnych środowisk i odmiennie podchodzili w swojej twórczości do zagadnienia przestrzeni.

Oprócz ponad trzydziestu obiektów przestrzennych, rzeźb, instalacji na ekspozycji znajdzie się także obszerna część archiwalna poświęcona najważniejszym pedagogom i pracownikom dawnej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu.

Artyści: Magdalena Abakanowicz, Jan Berdyszak, Julian Boss-Gosławski, Izabella Gustowska, Józef Kaliszan, Jerzy Kałucki, Leszek Knaflewski, Jarosław Kozłowski, Zdzisław Łosiński, Andrzej Matuszewski, Antoni Mikołajczyk, Piotr Potworowski, Joanna Przybyła, Andrzej Pukacki, Maciej Szańkowski, Wacław Twarowski, Magdalena Więcek, Antoni Zydroń.

Kuratorzy: Mateusz Bieczyński, Anna Borowiec

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 września o godz. 12.00. Wstęp za okazaniem zaproszenia (zaproszenia można odebrać w portierniach bud. A (Al. Marcinkowskiego 29) i bud. B (ul. 23 Lutego) Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu). Wystawę będzie można oglądać do 27 października 2019.  

Prace pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Współczesnego Wrocław, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK oraz kolekcji prywatnych.

Wystawa została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Twórczości.