Ukraina włóczką haftowana – warsztat międzykulturowy

Organizatorzy warsztatów obiecują podróże do różnych zakątków świata bez ruszania się z Warszawy. Wszystko dzięki poznaniu tajników rękodzieła różnych krajów.

W niedzielę, 8 września Staromiejski Dom Kultury i Jasmin – Stowarzyszenie Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej zapraszają na pierwszy z cyklu warsztatów międzykulturowych „Świat w rękodziele zaklęty”. W jego ramach mieszkający w Warszawie obcokrajowcy opowiedzą o swoich krajach i ich kulturze oraz poprowadzą warsztaty rękodzielnicze.

Warsztaty skierowane są do dorosłych, którzy chcą poszerzyć swoja wiedze o innych krajach i ich obyczajach, stworzyć własne dzieło rękodzielnicze, poznać ciekawe postaci z różnych kultury.

Warsztat I: 9 września 2019, godz. 16.00 – 20.00 – „Ukraina włóczką haftowana”

Na Ukrainę zabierze zebranych Larysa, która przedstawi swoją ojczyznę i przybliży jej kulturę, ale przede wszystkim powie, jaką rolę w życiu codziennym odgrywa haft. W części warsztatowej uczestnicy nauczą się tradycyjnych ściegów hafciarskich i udekorują płócienne torby tradycyjnymi ukraińskimi wzorami.

Warsztat II: październik – „Tadżykistan w lalkach ukryty”

Warsztaty robienia tadżyckich lalek i ich tradycyjnego dekorowania.

Warsztat III: listopad – „Tunezja na talerzu malowana”

Warsztaty dekorowania ceramiki tradycyjnymi tunezyjskimi wzorami.

Wszystkie warsztaty będą prowadzone w języku polskim. Udział w nich jest bezpłatny. Liczba uczestników jest ograniczona, jednak nie są prowadzone zapisy. O uczestnictwie decyduje kolejność przybycia. Jak piszą organizatorzy, przyjście 15-20 minut przed rozpoczęciem warsztatów gwarantuje uczestnictwo w nich.

Projekt realizowany jest w ramach programu Kreatywny Wolontariat i finansowany ze środków Staromiejskiego Domu Kultury i m. st. Warszawy. Partnerem wspierającym realizację projektu jest Jasmin – Stowarzyszenie Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej.