5. Międzynarodowe Triennale Tkaniny Artystycznej

Już 15 listopada wernisaż wystawy „Textile Art of Today”, która ukaże tkaninę artystyczną jako innowacyjną dziedzinę twórczości.

Organizatorem „Textile Art  of Today” jest Stowarzyszenie Triennale Tkaniny „Bez Granic” (SK), a sama impreza jest międzynarodowym projekten, którego efektem jest wystawa prezentowana w krajach Grupy Wyszehradzkiej.

Celem wystawy jest ukazanie współczesnej tkaniny artystycznej jako dziedziny, która czerpie z nowych rozwiązań technologicznych. Przez selekcję zwycięsko przechodzą prace, w których widoczna jest innowacyjność rozwiązań formalnych, eksperymentowanie, przekraczanie granic znanych i tradycyjnych metod tkackich i tekstylnych.

Polska edycja „Textile Art of Today” odbywa się w Bielsku-Białej, gdzie tradycje włókiennicze wpisane są w historię miasta i stanowią część tożsamości jego mieszkańców. Poindustrialne przestrzenie Starej Fabryki, będącej oddziałem Muzeum Historycznego, są tej przeszłości świadectwem.

Wernisaż wystawy już 15 listopada o godz. 17.00. Wystawa czynna będzie do 31 grudnia 2019. Można ją oglądać w Starej Fabryce przy Placu Żwirki i Wigury 8.