Żywe Muzeum. Magia ceramiki

2 lutego w Muzeum Mazowieckim w Płocku w ramach cyklu „Żywe Muzuem” odbędzie się spotkanie z dwoma kolekcjonerami ceramiki.

Druga odsłona spotkań z cyklu „Żywe Muzeum” odbędzie się pod hasłem „Magia ceramiki”. Organizatorzy zaprosili dwóch kolekcjonerów ceramiki: Witolda Mierzejewskiego (Fundacja Ceramiki Polskiej XX wieku) i Łukasza Babulę (Muzeum Regionalne w Iłży), którzy od lat kolekcjonują ceramikę. Pierwszy z gości opowie, jak zaczęła się jego przygoda z porcelitem i dlaczego lubi ceramikę cepeliowską, a drugi zabierze uczestników do magicznego świata ceramiki ludowej. Swoimi doświadczeniami podzieli się także etnograf z Muzeum Mazowieckiego – Ela Miecznikowska, która dwa lata temu dała się wciągnąć w szaleństwo kolekcjonowania.

Na spotkaniu dowiecie się, gdzie szukać najciekawszych obiektów, na co zwracać uwagę przy zakupie, na jaką ceramikę panuje obecnie moda i dlaczego warto ją zbierać.

Organizatorzy zachęcają uczestników spotkania do przyniesienia ciekawych obiektów ceramicznych, które sprawiają trudności z identyfikacją.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 i odbędzie się w Spichlerzu Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Wstęp wolny.