Wystawa: Władysław Garnik – Konstrukcje

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza na otwarcie wystawy wybitnego artysty ceramiki, malarza, grafika, projektanta i designera.

7 lutego o godz. 17.00 w Dziale Historii Miasta Muzeum Ceramiki w Bolesławcu odbędzie się wernisaż wystawy prac Władysława Garnika.

Artysta od niemal 60 lat tworzy prace ceramiczne. Na wystawie zestawiono misterne ażurowe konstrukcje architektoniczne o stonowanej kolorystyce, wykonane z porcelany z monumentalnymi, surowymi pracami inspirowanymi ludzkim ciałem, utrzymanymi w naturalnej kolorystyce gliny. Ekspozycję uzupełnią rysunki, wykonane tuszem oraz multimedialny przegląd malarstwa artysty.

Wystawę przygotowano w ramach IV Biennale Mistrzów Ceramiki im. Bronisława Wolanina. Prace, które się na niej znajdą, pochodzą ze zbiorów prywatnych artysty, kolekcji Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Fundacji UNIKAT, Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Ekspozycji towarzyszą dwa katalogi, opatrzone wstępami Ariadny Sarnowicz i Zofii Gebhard prezentujące rzeźbę oraz malarstwo, rysunek i grafikę Władysława Garnika. Katalogi będzie można zakupić w czasie trwania wystawy w Bolesławcu, czyli do 27 marca 2020.

Patronat medialny: „Szkło i Ceramika”.