Bożena Kuzio-Bilska: Świat wewnętrzny

W czwartek 12 marca w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa na jedwabiu.

Galeria Środek Tkaniny, mieszcząca się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów zaprasza na wernisaż wystawy „Świat wewnętrzny”, o której autorka prac, Bożena Kuzio-Bilska pisze tak:

„Rzeczywistość zewnętrzną postrzegamy swoimi pięcioma zmysłami. Widzimy, dotykamy, wąchamy, słyszymy, smakujemy. Jednak obok, równolegle do odbieranego świata zewnętrznego odczuwamy też siły wyobraźni, samoświadomość, uczucia, przekonania, swoje myśli. Świat wewnętrzny człowieka jest pojęciem abstrakcyjnym ale ma wpływ na rzeczywistość, którą odbieramy wszystkimi zmysłami. Przyciągamy do swojego życia to, co odpowiada naszemu stanowi wewnętrznemu. To, co jest w świecie wewnętrznym projektuje się i materializuje w rzeczywistości zewnętrznej. Cały świat podporządkowujemy wewnętrznej rzeczywistości podlegającej stałym zmianom i rozwojowi. Tak jak nasze całe życie.
Zestawienie jedwabnych form abstrakcyjnych, kojarzących się z postaciami, pejzażami wewnątrz pomieszczenia galerii jest jak otwarcie świata wewnętrznego. Zaproszenie do wejścia, odkrycia poprzez moją wizję własnych myśli wyobraźni.”

Wernisaż wystawy odbędzie się przy ul. Kajakowej 12b o godz. 18.30. Wystawę będzie można oglądać do 1 czerwca.

<><><><> 

Bożena Kuzio-Bilska studiowała w WSSS w Poznaniu na Wydziale Scenografii i Wydziale Malarstwa. Obroniła z wyróżnieniem dyplom w Pracowni Malarstwa na tkaninie u prof. Wojciecha Sadley’a. Jest członkinią ZPAP. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, malarstwem na jedwabiu, tkaniną unikatową, grafiką cyfrową, scenografią oraz lalkami teatralnymi. Brała udział w około 200 wystawach zbiorowych w kraju oraz za granicą, w międzynarodowych plenerach malarskich i tkackich, wystawach pokonkursowych i polenerowych. Miała 15 wystaw indywidualnych. Prace artystki znajdują się w zbiorach muzealnych, m.in. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Rzemiosła w Krośnie, w kolekcjach prywatnych krajowych i zagranicznych.