Wystawa: Sztuka Włókna 2022

Od 6 do 31 maja w Domu Plastyka w Warszawie można oglądać wystawę, będącą przeglądem dokonań twórców tkaniny unikatowej. Zdecydowanie warto zobaczyć.

„Sztuka Włókna” to wystawa zapoczątkowana w 2000 roku przez profesora Stanisława Trzeszczkowskiego, długoletniego Przewodniczącego Sekcji Tkaniny OW ZPAP. Przez lata „Sztuka Włókna”  była wystawą towarzyszącą Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi, jednak w związku z nowymi zasadami przyjętymi przez Radę Programową MTT w 2019 roku nie przewidziano wystaw towarzyszących.

Tegoroczna wystawa jest już ósmą odsłoną. Z edycji na edycję powiększa się grono artystek i artystów uczestniczących w wystawie oraz jej odbiorców. Patronat nad wystawą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które jest również fundatorem nagród w II Konkursie im. Profesora Stanisława Trzeszczkowskiego „Sztuka Włókna 2022”.

Na tegorocznej wystawie prezentowana jest twórczość sześćdziesięciu pięciu artystek i artystów, którzy w swoich pracach wykorzystują tradycyjne techniki tkackie, ale także eksperymentują z własnymi technikami. Różnorodność technik i materiałów użytych w pracach przyprawia o zawrót głowy. Wszak sztuka włókna oferuje nieograniczone możliwości.

Kuratorką wystawy jest Przewodnicząca Sekcji Tkaniny Joanna Lohn-Zając.

Tutaj znajdziecie listę artystek i artystów, których prace można oglądać do końca maja przy Mazowieckiej 11a w Warszawie w Galerii DAP+DAP3.