Metamorfoza tygodnia

Czas na inaugurację nowej serii. Po poniedziałkowych perełkach z aukcji internetowych czas na piątkowe metamorfozy. Na pierwszy ogień metamorfoza nieoczywista, bo nie będzie to tapicerowany na nowo fotel, ale nadstawka ze starego kredensu w zupełnie nowej roli – szafki pod telewizor.

Nadstawka z kredensu została znaleziona w kontenerze na gabaryty, wystawionym na podwórzu kamienicy na warszawskim Żoliborzu. Jak mówi jej obecny właściciel, była w naprawdę dobrym stanie, wymagającym jedynie uzupełnienia i podklejenia niewielkich ubytków forniru, wymiany zamka (brakowało kluczyka), wstawienia okucia do zamka.

Pomysł zmiany nadstawki z szafkę pod telewizor zrodził się po prostu… z potrzeby jej posiadania.

Nadstawce brakowało nóżek. Zostały one wykręcone także z mebla wystawionego na śmietniku, ze względu na ich ładny kształt i kolor (jesion). Gdy trafiły do piwnicy, nie miały jeszcze swojego przeznaczenia. Na potrzeby nowego mebla zostały zabarwione na czarno (syntilor london) i wkręcone we wcześniej zamontowane w nadstawce gwinty.

Z pleców nadstawki zostało także wymontowane lustro, które nowym właścicielom nie pasowało do koncepcji, a zamiast niego wstawione same plecy ze sklejki, które nadstawka posiadała.

Nowy mebel jest eklektyczny i nietuzinkowy. Zobaczcie sami:

nadstawka

nadstawka_2

nadstawka_3

Metamorfoza autorstwa Bartka OWCY Owczarczyka.