Wystawa współczesnego szkła na Wawa Design Festival

W warszawskim Soho Factory można zobaczyć szkła Aleksandry Kujawskiej oraz Katedry Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Ta różnorodność pomysłów…

Od dzisiaj do 17 września odbywa się piąta edycja Wawa Design Festiwal – wydarzenia, które ma na celu m.in. promowanie stołecznych projektantów. W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem UWODZENI, a ważną rolę odgrywa Wisła. Wystawy, wykłady, prezentacje i warsztaty związane będą z wodą, a konkretnie – z rzeką. Nieprzypadkowo całość zaczyna się 9 września, czyli w dniu Święta Rzeki Wisły.

Organizatorzy Wawa Design Festiwal oraz Poznań Design Festiwal postawili sobie za cel poszukiwanie oryginalnych i funkcjonalnych rozwiązań projektowych dla dwóch największych polskich rzek: Wisły i Warty. Poznańskie projekty łączy hasło URZECZENI.

W warszawskim Soho Factory na Mińskiej można zobaczyć wystawy: „Niedorzecznie” Aleksandry Kujawskiej, doktorantki wrocławskiej ASP, „Roztopy” Justyny Żak oraz „Zanurzenie” Katedry Szkła ASP im. E. Gepperta (kuratorki wystawy: Aleksandra Kujawska i Justyna Żak).

Szkła Aleksandry Kujawskiej:

„Roztopy” to ekspozycja, na którą składają się elementy wystroju wnętrz oraz wyposażeniu stoły, których celem jest budowanie ciepłej i przyjaznej atmosfery w najbliższym otoczeniu człowieka, jakim jest dom. Przedmioty mają skłaniać ludzi do przesiadywania przy wspólnym stole, przełamywania lodów.

Justyna Żak Projekty to marka stojąca za projektami, wykonywanymi ręcznie w krótkich seriach, przy wykorzystaniu technik i możliwości rzemiosł artystycznych z zakresu formowania szkła, drewna i ceramiki.

Justyna Żak

Aleksandra Kujawska (Babki z piasku), Antonina Joszczuk (Talerze Old school), Katarzyna Montusiewicz (Misy na trawę), Paulina Figura (zestaw do wody)

Beata Mak-Sobota (Misa Modular)

Agnieszka Leśniak-Banasiak (Spa by Leśniak)

Agnieszka Bar (Sweet Feet)

Kalina Bańka (Wazony)

Marzena Krzemińska (Misa Wind)

Patrycja Godula (Zestaw Miyuki [prawy górny róg]), Beata Przybył (Zestaw Tangram)

Stanisław Sobota (Szklanki Puff)

Olga Skonecka (biżuteria Amris)

Joanna Muzyka (pojemniki Bączki)

Damian Głowacki (zestaw Metropolitan)

Marcin Zając (Karafka na mech)