Tom Dixon na Warsaw Home

Gościem specjalnym kolejnej edycji targów wnętrzarskich będzie mistrz oświetlenia i mebli, który zaprezentuje podczas imprezy najnowszą kolekcję swojej marki.

W dniach 4 – 7 października 2018 odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home. Motywem przewodnim tej edycji jest hasło SIŁA! Pojawi się ono w części merytorycznej targów – podczas wykładów, paneli dyskusyjnych.

W 2016 roku gościem specjalnych Targów był Karim Rashid, gwiazdą zeszłorocznej edycji był duet Neri&Hu, którzy otrzymali nagrodę EDIDA w kategorii „Projektant Roku”. W tym roku w Nadarzynie będzie można wziąć udział w wykładzie Toma Dixona, który podczas imprezy zaprezentuje najnowszą kolekcję swojej marki.

Brytyjski designer projektuje od lat 80., a w latach 90. był dyrektorem kreatywnym kultowej marki Habitat. Przez pięć lat zarządzał także fińską marką Artek. Obecnie projektuje pod własną marką, a jego znakiem rozpoznawczym jest zamiłowanie do metali, szczególnie miedzi i mosiądzu. Tom Dixon projektuje produkty oraz wnętrza. Współpracuje także ze znanymi markami, jak np. Adidas czy IKEA, dla której stworzył niedawno kolekcję DELAKTIG. Jego prace znaleźć można w najsłynniejszych muzeach świata.

<><><><><><><> 

Organizatorem targów jest Warsaw Home Expo Sp. z o.o., należąca do Grupy Ptak. Twórcą i dyrektorem targów jest Kasia Ptak. Z roku na rok rośnie powierzchnia wystawiennicza. W 2016 roku było to 24, podczas drugiej edycji – 60, a w tym roku – 120 tysięcy metrów kwadratowych. Dzięki temu wzrastać może także liczba marek, które prezentują się odwiedzającym imprezę. Podczas pierwszej edycji było to 150 marek, w następnym roku – 400 marek, a w tym planowanych jest 1000 marek (nabór wystawców trwa).

Fot. materiały prasowe