Limitowana gotycka kolekcja dodatków w IKEA

Chociaż obecnie styl gotycki jest mi zdecydowanie bliższy w ubiorze niż we wnętrzu, obok nowej propozycji IKEA nie sposób przejść obojętnie. Może dlatego, że nie kojarzymy Skandynawii ze stylem Marylina Mansona.

9 marca w IKEA zadebiutuje limitowana kolekcja OMEDELBAR, zaprojektowana przez Beę Åkerlund. Jak można przeczytać w materiałach promocyjnych IKEA, kolekcja ta uwalnia nowy rodzaj energii i trudno się z tym nie zgodzić. Kolorystyka została ograniczona do czterech barw: czerni, bieli, czerwieni i złota.


Na OMEDELBAR składają się 33 produkty, w których czuć klimat gotyku, steam punku, wampiryzmu. Z mebli mamy industrialny wieszak na ubrania ze złotych rurek, a do niej eleganckie wieszaki, fotel z gorsetowym wiązaniem z tyłu oraz pasujący do niego puf tudzież podnóżek. Jest także manekin, lustro, abażur, pościel, poduszki, także w kształcie ust. Uwagę przyciągają cylindry z tworzywa w dwóch kolorach oraz wydrukowane w 3D dłonie, które mogą posłużyć jako wieszaki.

Bea Åkerlund sama określa siebie jako aktywistkę mody. Jest jedną z najbardziej wpływowych stylistek i projektantek kostiumów w branży. Ma na koncie współpracę z takimi gwiazdami, jak: Madonna (a jakże!), Lady Gaga, Rihanna, Beyoncé. Kolekcja stworzona dla IKEA łączy w sobie styl projektantki, który jest czymś pomiędzy gotykiem, a hollywoodzkim przepychem. Dodatkiem jest maksyma B who you are… (Bądź, kim jesteś).

Jak Wam się podoba glamour w drapieżnym wydaniu?

Fot.: materiały prasowe IKEA