Kawiarenka naprawcza w Warszawie

24 marca na warszawskiej ochocie na kilka godzin otworzy się miejsce, gdzie będzie można naprawić zepsute sprzęty, ubrania, biżuterię. W myśl idei Zero Waste.

Chociaż producenci sprzętów dokładają starań, aby konsumenci kupowali nowe urządzenia, zamiast naprawiać te, które się zepsuły, coraz więcej osób widzi sens w przywracaniu świetności już posiadanym przedmiotom. Sobotnie spotkanie być może sprawi, że tą ideą uda się zarazić więcej osób.

24 marca w MAL (Miejscu Aktywności Lokalnej) przy ul. Grójeckiej 109 w Warszawie, w filii Ośrodka Kultury Ochoty otwarta zostanie Kawiarenka Naprawcza. Będzie można przyjść w godz. 11.00 – 15.00, aby bezpłatnie naprawić uszkodzone rzeczy i uzyskać porady ekspertów. Na Ochocie będzie można przywrócić do życia: AGD, RTV, elektronikę, komputery, rowery, odzież oraz biżuterię.

Organizatorem pierwszej Warszawskiej Kawiarenki Naprawczej jest Polskie Stowarzyszenie Zero Waste, a hasło to „Napraw, nie wyrzucaj!” Inicjatywa ta ma posłużyć integracji lokalnej społeczności i zwiększyć jej świadomość proekologiczną.

Więcej informacji o tej i innych inicjatywach Stowarzyszenia znajdziecie na jego profilu na FB