Zobacz, jak się robi witraż

5 kwietnia nadarzy się okazja zobaczenia, jak powstają lampy witrażowe – od projektu do wykonania.

Uczestnicy spotkania, odbywającego się w ramach European Artistic Crafts Days (EACD) 2018, będą mieli okazję odwiedzić nową siedzibę pracowni lamp witrażowych Magedi ART. Jej znakiem rozpoznawczym są autorskie projekty inspirowane takimi stylami, jak art deco, Bauhaus, Java Style, modernizm. Wykonywane są tutaj także repliki lamp takich artystów, jak Tiffany, Behrens, Mackintosh. Wyroby z praskiej pracowni ozdabiają mieszkania prywatne, ale także muzea czy hotele.

Wcześniejsza siedziba Pracowni Magedi ART znajdowała się w jednym z pawilonów przy ul. Targowej 18, a jej właściciel, Pan Edward Magdziarz, swoją przygodę z lampami rozpoczął w 1971 roku w Londynie, gdzie zachwyciła go mała pracownia, wykonująca repliki lamp Tiffany’ego.

Poszukiwania nowej siedziby, która ostatecznie znajduje się przy ul. Jagiellońskiej 52, wspierały Liderki Obszaru w ramach projektu „Rewitalizacja-wspólna sprawa”. Znalazło się tu miejsce na pracownię, ale także na wyeksponowanie około 150 wzorów lamp – wiszących, stojących oraz podłogowych. W kwietniu uczestnicy zapoznają się z procesem projektowania i wytwarzania lamp witrażowych.

Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia 2018 w godz. 16.00 – 17.30. Organizatorem jest Muzeum Warszawskiej Pragi. Chęć uczestnictwa można zgłosić na adres email: Katarzyna.chudynska-szuchnik@muzeumwarszawy.pl