Wejdź w ramy, czyli szkolenia z rzemieślnikami

Jeśli macie zdolności manualne i fascynuje was przywracanie świetności starym drewnianym przedmiotom, weźcie udział w naborze na szkolenie z ramiarzem.

Muzeum Warszawskiej Pragi wraz z Miastem Stołecznym Warszawa zapraszają na szkolenie z Markiem Kowalskim, który od 40 lat doświadczenia zawodowego. Jego prace można podziwiać głównie w kościołach, np. w parafii św. Wincentego Pallotiego przy ul. Skaryszewskiej w Warszawie.

Pan Marek sam nauczył się wszystkiego, co potrafi i, chociaż w ubiegłym roku zamknął pracownię, przekaże swoje umiejętności w ramach projektu „Szkolenia warsztatowe z rzemieślnikami”.

Szkolenie odbędzie się w kwietniu tego roku. Będzie trwało 60 godzin, co przekłada się na 7-8 spotkań po 8 godzin każde. Jego ideą jest przekazanie umiejętności, które niestety zanikają.

Chętni do wzięcia udziału w szkoleniu powinni posiadać już podstawowe umiejętności w zakresie renowacji, ramiarstwa lub pozłotnictwa. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, jednak jego uczestnicy muszą potem wykonać prototyp produktu lub też przeprowadzić szkolenie.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 marca 2018. Więcej o etapach naboru przeczytacie na stronie Muzeum Warszawy.