Impreza CEPELII na Chmielnej już w ten weekend

Na ulicy Chmielnej w Warszawie przez dwa dni  będzie można spotkać twórców ludowych, którzy zdradzą tajniki swojego rękodzieła oraz wziąć udział w warsztatach.

Fundacja CEPELIA Polska Sztuka i Rękodzieło zaprasza na imprezę pod hasłem „Piękno polskiego rękodzieła”, odbywającą się w ramach cyklu „Spotkania z CEPELIĄ na Chmielnej”. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 12 – 13 maja w godz. 10.00 – 18.00.

12 maja rękodzieło zaprezentują twórcy z Łowicza, Małopolski i rejonu tarnowskiego. Dzień później gośćmi organizatorów będą Kurpie Zielone wraz z twórcami ludowymi i Kapelą. Uczestnicy wydarzenia będą mogli także wziąć udział w warsztatach ceramicznych, tkackich, plecionkarskich oraz warsztacie zdobienia bombek i talerzy.

Na zdjęciu fragment ręcznie malowanego talerza ze Spółdzielni “Kamionka” w Łysej Górze

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Prezesa Krajowej Rady Spółdzielczej.

<><><><><><> 

Centrala Przemysłu Ludowego i Artystycznego (CPLiA), czyli „Cepelia” powstała w 1949 roku na wniosek Ministra Kultury i Sztuki oraz Biura Nadzoru Estetyki Produkcji. Jej pierwszym prezesem była Zofia Szydłowska. Cepelia zrzeszała rozproszone wcześniej spółdzielnie rękodzieła, których wyroby, inspirowane twórczością ludową, skupowała i sprzedawała w sklepach w Polsce i za granicą.