Aukcja charytatywna krzeseł i foteli z PRL-u

W poniedziałek, 24 września, odbędzie się aukcja krzeseł z wystawy, zorganizowanej przez muzeum Polin „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”.

Dom aukcyjny DESA i Muzeum Historii Żydów Polskich zapraszają na wyjątkową aukcję charytatywną, na której pod młotek pójdzie 19 foteli i krzeseł z lat 60. po renowacji. Meble stanowiły część scenografii wystawy „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”, którą można oglądać do 24 września i którą zobaczyło już ponad 110 tysięcy osób.

Fot.: M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Aukcja będzie miała miejsce 24 września o godz. 19.00. Wstęp wolny. >> Katalog aukcji. Meble można obejrzeć przed aukcją w Muzeum przy ul. Anielewicza 6 w Warszawie. Tam też odbędzie się aukcja. 

Dochód z licytacji mebli zostanie przeznaczony na rzecz Kuchni Konfliktu, czyli restauracji współtworzonej przez migrantów i uchodźców, którzy przebywają w Polsce. Założeniem tego miejsca jest dawanie legalnego zatrudnienia przy połączeniu gastronomii z działalnością społeczną.

<><><><><> AKTUALIZACJA <><><><><>

Wystawa była najpopularniejszą wystawą czasową w Polsce i odwiedziło ją 120 000 osób. Wieńcząca ją aukcja przyniosła prawie 20 tys. zł. Rekordową cenę uzyskał fotel 366 Józefa Chierowskiego, który sprzedał się za 4500 zł. Poniżej zdjęcia wszystkich oferowanych na aukcji modeli siedzisk: