POLAK ARTYSTA CERAMIK Triennale Bolesławiec 2018

Już za miesiąc warto udać się do Bolesławca na wystawę, na której zostaną zaprezentowane prace 100 polskich ceramików – od studentów ostatniego roku aż po legendy polskiej ceramiki.

Od 11 października do 11 grudnia 2018 roku w bolesławieckich instytucjach kultury oraz w Ratuszu będzie można oglądać prace 100 ceramików, tworzących w Polsce i za granicą. W taki sposób miasto żyjące ceramiką obchodzić będzie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do udziału w wystawie zostali zaproszeni artyści ze wszystkich ośrodków akademickich w kraju, a także uczestnicy dotychczasowych Międzynarodowych Plenerów Ceramiczno-Rzeźbiarskich. Przekrój wiekowy będzie bardzo duży – od artystów, którzy nie skończyli jeszcze 25. roku życia, poprzez absolwentów, czynnych profesorów, po legendarne nazwiska, także nieżyjących już twórców.

Kuratorem artystycznym wystawy jest Mateusz Grobelny. Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się, a jakże, 11 listopada 2018. Wystawie towarzyszyć będzie katalog, prezentujący sylwetki wszystkich twórców.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.