Wawa Design Festiwal 2018 – start już w piątek

Na kilka dni Soho Factory opanuje design, który będzie można obejrzeć na żywo, ale także porozmawiać o nim podczas spotkań i wziąć udział w warsztatach. Zobaczcie program.

Uroczyste otwarcie Wawa Design Festiwal 2018 już w najbliższy piątek, 7 września, o godz. 19.00 w budynku 19. Po nim warto przenieść się do Kotłowni Sztuki w budynku 58, gdzie można będzie zobaczyć wystawę „10 TOP Polish Design” by Dorota Koziara. Znajdą się na niej subiektywnie wybrane ikony polskiego design, a wśród ich autorów takie nazwiska, jak: Rajmund Hałas, Roman Modzelewski, Tomek Rygalik, Tomasz Augustyniak, Mowo Studio Moniki Elikowskiej-Opali i Wojciecha Opali, Jadwiga Husarska, Studio Pawlak&Stawarski, Agnieszka Bar, Janina Bany-Kozłowska, Bartek Mejor. Wystawa była prezentowana po raz pierwszy w czerwcu tego roku w ramach wrocławskiej nocy z designem. Wystawę można oglądać do 10 września. Wstęp jest bezpłatny.

Wspomniana wystawa to tylko jedna z 16 towarzyszących Festiwalowi. Wielbicieli szkła zainteresują z pewnością dwie kolejne: „Elżbieta i Sebastian Pietkiewicz. Odblaski” oraz „Ludwik Fiedorowicz. Wczoraj i dziś”.

W ramach Festiwalu będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach grawerowania na szkle, dowiedzieć się jak sprzedać swój projekt czy nauczyć się podstaw renowacji mebli. Pełen program Wawa Design Festiwal 2018 znajdziecie na stronie wydarzenia.

<><><><><><><> 

Wawa Design Festiwal wystartował w 2013 roku, a jego pomysłodawczyniami były Iwona Kowalczyk i Ksenia Kaniewska. Od pierwszej edycji wydarzenie odwiedziło ponad 85 tysięcy osób.