Wystawa: Doznanie – wzór morze

W ten weekend podczas Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego będzie można zobaczyć wystawę ceramiki, zaprojektowanej przez studentów School of Form.

Gdzie jedzenie, tam i ceramika, bo na czymś trzeba serwować rozkosze podniebienia. Zatem jedną z wystaw, które będzie można zobaczyć w ramach Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego, będzie „Doznanie – wzór morze”. To efekt spotkania projektantów, szefa kuchni i antrolopoga. A jak do tego doszło?

Studenci School of Form dostali zadanie zaprojektowania serii porcelanowych naczyń. Hasłami przewodnimi były: miska, morze i świętowanie, a podrzuciła je redakcja magazynu KUKBUK. W sześć tygodniu pod okiem Arkadiusza Szweda powstała kolekcja, która miała swoją premierę podczas uroczystej kolacji, którą w czerwcu wydał Tomasz Olewski, szef kuchni poznańskiej restauracji Concordia Taste.

Porcelanę ze School of Form będzie można zobaczyć  podczas Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego 15 i 16 września w Villi Intrata w godz. 11.00 – 19.00. W niedzielę o 18.15 Arkadiusz Szwed, kierownik pracowni ceramicznej i wykładowca na specjalności domestic design w School of Form. Zbiórka i wspólny spacer z sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) do Villi Intraty.

Strona Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego