august design studio i graficy

W najbliższy czwartek august zaprasza na spotkanie, na którym będzie można zobaczyć jak powstaje ceramika i kupić prace grafików, którzy zmierzyli się z jej zdobieniem.

Najnowszy ceramiczny projekt august design studio nosi nazwę JOY i w założeniu ma towarzyszyć użytkownikom w prostych, codziennych czynnościach. Składa się na niego kubek, miseczka, kieliszek na jajko i mlecznik.

W wakacje twórczynie august design studio – Irina Grishina i Olga Milczyńska – zaprosiły do wspólnego malowania kubka z tej kolekcji artystów i grafików. Zaproszenie przyjęli: Daniel Daneliuki, Wojtek Domagalski, Karolina Kotowska, Paweł Olszczyński, Paulina Pankiewicz, Weronika Reroń, Anna M. Szaflarski, Olga Szczechowska, Ula Tofil i Kasia Walentynowicz.

Malowanie trwało dwa dni, podczas których artyści spędzili wiele godzin, używając ceramicznych narzędzi i farb. Efekty współpracy można będzie zobaczyć w pracowni augusta w czwartek 25 października o godz. 19.00. Podczas spotkania Irina i Olga opowiedzą i pokażą, jak powstają porcelanowe naczynia. Pojawią się także autorzy ilustracji, a unikatowe kubki będzie można kupić.

Pracownia august design studio mieści się przy ul. Brzozowej 6/8a lok 1/2 w Warszawie. Na spotkanie wstęp wolny.