Otwarcie bolesławieckiej pracowni ceramicznej w Warszawie

W najbliższy wtorek otwarcie Bolesławiec Galeria & Studio Ceramiki „pomaluj.art”. Będzie tam można stworzyć coś z ceramiki według własnego pomysłu lub pomalować gotowe produkty.

Ceramika z Bolesławca, zdobiona przy pomocy stempelków, ma wielu zwolenników. Pomysł jednej z tamtejszych fabryk na pewno ucieszy także tych, którzy lubią rękodzieło. 

W poniedziałek, 9 października o godz. 16.00 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie miejsca o nazwie Bolesławiec Galeria & Studio Ceramiki „pomaluj.art”, które znajdziecie przy Alejach Jerozolimskich 49. Patronem są Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC”.

To nowe miejsce, do którego będzie można wpaść, aby ozdobić biskwitowe wyroby ceramiczne metodą stempelkową. Lub też od zera stworzyć kubek lub inny zaprojektowany samodzielnie przedmiot z ceramiki. Po pomalowaniu przedmioty zostaną poszkliwione i wypalone i będzie można je odebrać po 5 dniach lub też zamówić wysyłkę.

Na ofertę pracowni składają się m.in. zajęcia cykliczne, malowanie ceramiki, organizacja imprez urodzinowych. Na zaawansowanych uczestników czeka open studio, w ramach którego można swobodnie korzystać z pracowni.

W tym samym lokalu znajduje się także galeria, w której można obejrzeć i kupić ceramikę z Bolesławca.

W ramach wtorkowego otwarcia o godz. 16.00 organizatorzy zapraszają na mini wystawę sensoryczną, a o godz. 18.00 zapraszają pierwszych 50 gości na darmowe malowanie i profesjonalny instruktaż ze zdobienia stempelkami.

Więcej o warsztatach na stronie pomaluj.art