Wystawa ceramiki Stanisława Bracha

W tym tygodniu w Małej Galerii w Nowym Sączu otwarcie wystawy prac Stanisława Bracha w ramach XXVI Małego Festiwalu Form Artystycznych.

Jak co roku w Małej Galerii w Nowym Sączu organizowany jest Mały Festiwal Form Artystycznych. Podczas jego trwania można wziąć udział w wystawach, koncertach, happeningach, spektaklach, wziąć udział w spotkaniach z wybitnymi osobowościami twórczymi. Jest to przegląd tego, co dzieje się w rodzimej sztuce współczesnej, który odbywa się od 1993 roku.

Jednym z wydarzeń tegorocznego MFFA jest wystawa prac Stanisława Bracha, której wernisaż już w najbliższy czwartek, 18 października o godz. 18.00 w Małej Galerii przy ul. Jagiellońskiej 35.

Stanisław Brach (ur. 1972 w Gorlicach) profesor ASP w Warszawie. Od 2010 roku kieruje tu Pracownią Ceramiki na Wydziale Rzeźby. Absolwent Technikum Ceramicznego w Łysej Górze oraz Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie, w 2000 roku uzyskał dyplom w pracowni prof. Mariana Koniecznego. W 2014 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk pięknych na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. Laureat nagrody Rektora ASP w Warszawie (2011), stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014) za projekt artystyczny „Dwie przestrzenie”. Finalista międzynarodowego konkursu Taiwan Ceramics Biennale 2016. Otrzymał złoty medal za prce Miodem płynące na 45 Apimondia 2017, International Apicultural Congress w Instambule.
Uczestnik wielu plenerów i konkursów międzynarodowych, organizator kilkudziesięciu wystawa indywidualnych i zbiorowych.
Prace w Muzeum Rzeźby Współczesnej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Międzynarodowym Muzeum Ceramiki w Faenza we Włoszech, New Taipei City Yingge Ceramics na Tajwanie, w Pałacu Sztuki we Lwowie oraz w zbiorach prywatnych.

<><><><>

Kolejne wydarzenia w ramach XXVI Małego Festiwalu Form Artystycznych:

Marian Opania – recital aktorski – 22 października (poniedziałek), godz. 18.00 (cena: 30 zł)

Zdzisław Nitka – malarstwo – 7 listopada (środa), godz. 18.00

Wydarzenie muzyczne:
Nula Stankiewicz – śpiew
Jan Strobel – gitara
Mariusz „Fazi” – flet
„Byle nie o miłości” – piosenki Agnieszki Osieckiej
13 listopada (wtorek), godz. 18.00 (cena: 25 zł)

Lech Majewski – plakat – 22 listopada (czwartek), godz. 18.00

Andrzej Szarek – happening – 29 listopada (czwartek), godz. 18.00

Stanisław Brach, Mała Galeria